Start Hot Nysa znów zjadła tysiące pierogów!

Nysa znów zjadła tysiące pierogów!

przez Nysa Hot

W sobotę w Ośrodku Rekreacji AKWA Marina odbyła się III edycja Festiwalu Pierogów. Panie z kół gospodyń wiejskich przygotowały prawdziwą ucztę dla naszych kubków smakowych!

My odwiedziliśmy z kamerą m.in. stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Kałkowa. Panie na tę okazję przygotowały aż 1600 pierogów: 600 ruskich, 700 z kapustą i grzybami oraz 300 ze szpinakiem i serem feta. Wszystkie smakołyki zniknęły w mgnieniu oka.

Równie dużym powodzeniem cieszyły się także inna stoiska, m.in. nowego Koła Gospodyń Wiejskich z Goświnowic. Koło powstało raptem kilka tygodni temu, ale talentów kulinarnych w nim nie brakuje. Panie przygotowały m.in. pierogi z płuckami, które okazały się absolutnym hitem Festiwalu!

Sporym powodzeniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszyły się także pierogi z owocami. Po sobotnim festiwalu pytanie czy będzie czwarta edycja wydarzenia, staje się zupełnie bezzasadne.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź