Start Aktualności Nysanie posprzątali Aleję Wojska Polskiego. To początek „czyszczenia” miasta

Nysanie posprzątali Aleję Wojska Polskiego. To początek „czyszczenia” miasta

przez Nysa Hot

13 marca odbyła się akcja CZYSTA ALEJA. Mieszkańcy Nysy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i posprzątać tę część miasta. Wszystko wskazuje na to, że to pierwsza odsłona tej akcji i w niedalekiej przyszłości będą kolejne.

-W ciągu 2 godziny zebraliśmy aż 55 worków śmieci. W lesie zalegały głównie szklane i plastikowe butelki, części garderoby, opony a nawet pluszowe zabawki. Zaczęliśmy od pętli autobusowej na Alei Wojska Polskiego ,a skończyliśmy w połowie trasy do kościółka w lesie. – mówi Marta Garczarek, jedna z organizatorek akcji. – Chciałabym serdecznie podziękować chłopcom z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nysie, którzy stawili się licznie wraz ze swoim wychowawcą. Razem można zdziałać cuda. Chcemy przeprowadzać więcej takich akcji w różnych częściach naszego pięknego miasta.

Organizatorzy akcji dziękują także gminie Nysa za szybką reakcję i odbiór śmieci. Jak podkreślają w wiadomości wysłanej do naszej redakcji, to była prawdziwa i bardzo dobra współpraca.

Foto: Marta Garczarek

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź