Start Aktualności Nysanie posprzątali kolejne obszary miasta

Nysanie posprzątali kolejne obszary miasta

przez Nysa Hot

Wielkie sprzątanie trwa. Grupa osób z naszego miasta konsekwentnie uprząta kolejne tereny Śląskiego Rzymu.

-Ze względu na dużą liczbę chętnych, podzieliliśmy się na dwie ekipy sprzątające. Pierwsza, z niesamowitą młodzieżą z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nysie, zajęła się porządkowaniem nyskiego poligonu i okolic Wieży Ciśnień. Druga grupa działaniem objęła teren wzdłuż drogi dojazdowej do siedziby WOPR nad Jeziorem Nyskim. – mówi Marta Garczarek, jedna z organizatorek akcji.

W ciągu dwóch godzin obie grupy zebrały łącznie około 130 worków śmieci plus gabaryty. Oprócz standardowych szklanych i plastikowych butelek, wśród śmieci były także  drzwi samochodowe, stare telewizory i odkurzacze, opony samochodowe, namioty turystyczne, dywany, meble i wiele odpadów budowlanych w tym kafelki, puszki po farbach, osłonki kabli i resztki linoleum.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim chętnym Nysanom i niezawodnym chłopakom z MOS. Cieszymy się,że są ludzie nieobojętni na zaśmiecanie miasta. Niestety dochodzą nas słuchy,że niedawno posprzątane miejsca, nie miały szans takie pozostać. Nie śmiećmy, dbajmy o wspólne dobro. – podkreśla Marta Garczarek.

Foto: Marta Garczarek

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź