Start Rozrywka Nysanie zobaczą film “Tak ma być” jako pierwsi!

Nysanie zobaczą film “Tak ma być” jako pierwsi!

przez Nysa Hot

Obecnie trwają już ostatnie prace montażowe nad filmem “Tak ma być” w reżyserii Łukasza Grzegorzka. Film w całości nakręcony w naszym mieście, nysanie zobaczą jako pierwsi w kraju. 

-Chcielibyśmy mieć przedpremierowy pokaz w Nysie. Myślę, że mieszkańcy będą mieć dużą przyjemność, kiedy będą oglądali film, żeby rozpoznać znajome twarze na ekranie. – mówi Łukasz Grzegorzek, reżyser filmu “Tak ma być”.

W filmie zagrał m.in. słynny Pan Polonez, czyli Stanisław Rogulski. Swój epizod w sumie zaliczyło około 200 osób z naszego miasta, w tym wielu uczniów szkoły Rolnik, która była głównym miejscem akcji.

„Tak ma być” to komediodramat. To historia nauczycielki w nyskim “Rolniku”, jej męża dyrektora oraz innego nauczyciela. Pomiędzy bohaterami rozgrywa się trójkąt miłosny. Na nim zbudowana jest cała linia dramaturgiczna filmu. Główną rolę w produkcji gra Agata Buzek, ale w filmie zobaczymy też innych popularnych aktorów, jak Adam Woronowicz czy Jacek Braciak. Na ekranie towarzyszą im zdolne aktorki oraz aktorzy młodego pokolenia: Wiktoria Wolańska, Jakub Zając, a także znana z poprzedniego filmu Grzegorzka „Córka trenera” – Karolina Bruchnicka. W „Tak ma być” zobaczymy też debiutujących w pełnometrażowym filmie fabularnym Julię Kuzkę oraz Pawła Kruszelnickiego.

Realizowane w Nysie, rodzinnym mieście reżysera, zdjęcia trwały od 10 sierpnia do 20 września 2020 roku. Autorką zdjęć do filmu jest Weronika Bilska.  Za scenografię odpowiada Jagna Dobesz, charakteryzację Monika Kaleta, zaś za kostiumy Anna Sikorska. Z kolei Zofia Moruś i Marcin Popławski byli odpowiedzialni za dźwięk na planie. Kierowniczką produkcji jest Katarzyna Staszczyk. „Tak ma być” jest dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz program MEDIA Kreatywnej Europy (schemat Development). Partnerem filmu jest Gmina Nysa.

Foto: Michał Klusek

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź