Start Aktualności Nysanin chciał szybko się wzbogacić. Stracił 233 000 zł!

Nysanin chciał szybko się wzbogacić. Stracił 233 000 zł!

przez Nysa Hot

Historia ku przestrodze. Mieszkaniec naszego miasta chciał zarobić duże pieniądze, a w konsekwencji stracił grubo ponad 200 tys. zł.

– Mieszkaniec Nysy znalazł w Internecie reklamę oferującą możliwość szybkiego wzbogacenia się. Nie zastanawiając się, kliknął link i wpisał swoje dane oraz numer kontaktowy. Długo nie musiał czekać na odpowiedź. Chwilę po wysłaniu kwestionariusza odebrał telefon. Zadzwonił do niego konsultant, który zaproponował rozmowę z analitykiem finansowym, aby dokładnie zaplanować i rozważyć wszystkie możliwości zarobku. Mężczyzna chętnie rozmawiał i odpowiadał na pytania oszustów. Chcąc się w szybki sposób wzbogacić, postępował zgodnie z instrukcjami oszustów. Zainstalował aplikację na telefon, dając oszustom dostęp do swojego konta. Przestępcy zamknęli wszystkie lokaty oszczędnościowe, jakie miał mężczyzna i wykonywali przelewy między jego innymi kontami bankowymi. 68-latek zatwierdzał wykonywane przez oszustów transakcje na swoich kontach bankowych. Następnego dnia mężczyzna otrzymał telefon z banku, z pytaniem, czy dalej jest zainteresowany zaciągnięciem kredytu na dużą sumę pieniędzy. Ten stanowczo zaprzeczył. Pracownik banku zorientował się, że mężczyzna może być ofiarą oszustwa. Sprawdził wykonywane transakcje na koncie mieszkańca Nysy – relacjonuje st. sierż. Janina Kędzierska p. o. oficer prasowy KPP w Nysie.

– Ostatecznie 68 -letni mężczyzna nie wzbogacił się, a stracił ponad 233 000 zł – dodaje Kędzierska. 

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność przy zawieraniu transakcji w Internecie.

Foto ilustracyjne: Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź