Start Hot Nysanin Człowiekiem Roku w Kulturze!

Nysanin Człowiekiem Roku w Kulturze!

przez Nysa Hot

Łukasz Grzegorzek został Człowiekiem Roku 2021 w Kategorii Kultura wg Tygodnika Powszechnego! To kolejna nagroda dla reżysera pochodzącego z Nysy.

Przypomnijmy, że pod koniec września Łukasz Grzegorzek zdobył nagrodę dla Najlepszego Reżysera na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, za film „Moje wspaniałe życie”. Produkcja otrzymała też Grand Prix na Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy. Kolejnym pokłosiem filmu nakręconego praktycznie w całości w naszym mieście jest wyróżnienie Tygodnika Powszechnego.

– Portretując czteropokoleniową familię z rodzinnej Nysy, szczególnie zaś niekonwencjonalną żonę, kochankę, córkę, matkę i babcię zagraną przez Agatę Buzek, reżyser ani na moment nie grzęźnie w banale. Serdecznie, choć trochę z ukosa, przygląda się mieszkańcom niedużego polskiego miasta, zamkniętym ze sobą w jednym domu, szamoczącym się w swoich rolach – uzasadnia wyróżnienie Anita Piotrowska z Tygodnika Powszechnego.

Jak dodaje „Swoimi filmami Łukasz Grzegorzek sprawia, że przestajemy się czuć osamotnieni”.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź