Start Hot Nysanin nominowany do prestiżowej nagrody!

Nysanin nominowany do prestiżowej nagrody!

przez Nysa Hot

Łukasz Grzegorzek, reżyser pochodzący z Nysy został nominowany do tegorocznych Paszportów „Polityki”.

– Jego pozornie beztroskie filmy, przepojone tęsknotą za romantyczną przygodą wyróżniają się łamaniem reguł dramaturgicznych i emocjonalnym ekshibicjonizmem – czytamy na stronie „Polityki”.

Paszporty „Polityki” to nagroda kulturalna ustanowiona w 1993 roku przez tygodnik „Polityka”, przyznawana twórcom w siedmiu kategoriach: literatura, film, teatr, muzyka poważna, plastyka (sztuki wizualne) i estrada oraz – od roku 2016 – kultura cyfrowa.

– Dziękuję Kapitule za nominację i gratuluję pozostałym nominowanym! – napisał na swoim profilu na Facebooku Łukasz Grzegorzek.

Oprócz nysanina Łukasza Grzegorzka nominację otrzymali także: Agata Buzek (aktorka), Maria Dębska (aktorka), Małgorzata Goliszewska (reżyserka), Łukasz Gutt (operator), Magdalena Koleśnik (aktorka), Kasia Mateja (reżyserka), Kuba Mikurda (dokumentalista), Dawid Nickel (reżyser), Mateusz Rakowicz (reżyser), Tomasz Ziętek (aktor).

Łukasz Grzegorzek ma w dorobku trzy filmy fabularne, wszystkie ciepło przyjęte przez publiczność i krytyków. Jego najnowszy obraz „Moje wspaniałe życie” został nakręcony praktycznie w całości w Nysie. W rolę statystów wcieliło się około 200 osób z naszego miasta.

Łukasz Grzegorzek jest także twórcą filmów „Kamper” oraz „Córka trenera”.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź