Start Aktualności Nysanka chciała dobrze zarobić. Straciła 216 000 zł i została z kredytem…

Nysanka chciała dobrze zarobić. Straciła 216 000 zł i została z kredytem…

przez Nysa Hot

Kolejna historia ku przestrodze. Zachowajmy ostrożność przy internetowych transakcjach, bo zamiast szybko się wzbogacić możemy stracić pieniądze. Tak właśnie było w przypadku 35-letniej nysanki. 

Do nyskich policjantów zgłosiła się kobieta, która została oszukana przy transakcjach internetowych, 35-letnia mieszkanka powiatu nyskiego, chcąc zarobić na kryptowalutach, straciła ponad 216 tysięcy złotych. Jak wynikało z jej relacji, w połowie marca zauważyła reklamę, która dotyczyła inwestycji. Zainteresowana inwestycjami kliknęła link i wypełniła formularz zgłoszeniowy. Chwile później zadzwonił do niej mężczyzna z propozycją inwestycji w waluty. Rozmówca wskazał, że warunkiem przystąpienia do inwestycji jest wpłata na wskazane przez niego konto 8 tys. euro. Kobieta chciała zarobić, więc zgodziła się na propozycję. Wpłaciła wskazaną kwotę i od tej chwili mogła obserwować swoje pieniądze, które każdego dnia wykazywały zysk. Z pokrzywdzoną kilka dni później skontaktował się inny mężczyzna i oświadczył, że od tej pory będzie jej doradcą finansowym. Poinformował, że aby mógł pomagać 35-latce w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, musi mieć dostęp do jej urządzeń elektronicznych. Dlatego zalecił instalację specjalnej aplikacji, którą kobieta zainstalowała na swoich urządzeniach. Ta specjalna aplikacja okazała się oprogramowaniem umożliwiającym zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego rzekomy doradca uzyskał dostęp, do tego, co działo się na urządzeniach kobiety. Np. mógł kontrolować jej bankowość elektroniczną i zarządzać nią wg uznania, co też uczynił – relacjonuje st. sierż. Janina Kędzierska p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Ponadto w ciągu niespełna miesiąca kobieta, chcąc zarobić więcej, zaciągnęła dwa kredyty. Pożyczone pieniądze przelała na wirtualne konta, aby zarabiać więcej. Chcąc wypłacić zainwestowane pieniądze, okazało się, że nie może tego uczynić. Kobieta nie tylko straciła swoje oszczędności, ale również została z zaciągniętą do spłaty pożyczką – dodaje Kędzierska.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę podczas wykonywania operacji finansowych. Pamiętajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Nigdy pod żadnym pozorem nie instalujmy proponowanych nam przez nieznajomych programów na swoich urządzeniach. Nie otwierajmy również podesłanych nam linków. Zachowajmy zdrowy rozsądek, a wobec obcych bądźmy nieufni.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź