Start Hot Nysanka laureatką Kryształowej Gwiazdy ELLE!

Nysanka laureatką Kryształowej Gwiazdy ELLE!

przez Nysa Hot

Kamila Urzędowska z Nysy została laureatką Kryształowej Gwiazdy ELLE. 29-latka została doceniona za rolę Jagny w filmie „Chłopi”.

W uzasadnieniu, redaktor naczelna ELLE  Marta Tabiś-Szymanek powiedziała:

„Z wielką przyjemnością już po raz dwunasty wręczamy Kryształową Gwiazdę ELLE podczas najważniejszego krajowego festiwalu filmowego. Nagroda trafi w tym roku w ręce aktorki. Obraz, w którym gra ma wszystko, za co kochamy kino: aktualne przesłanie, fantastyczne kostiumy, zachwycającą realizację i muzykę, która gra w naszych głowach jeszcze długo po wyjściu z sali.”

Kamila Urzędowska to absolwentka dawnego Gimnazjum nr 3 w Nysie i nyskiego Rolnika. Ma 29 lat i wystąpiła już w takich popularnych produkcjach jak: „Zołza” z Małgorzatą Kożuchowską, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” czy „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Teraz nysanka wciela się w główną postać Jagny w filmie „Chłopi”.  Film” to nowe dzieło twórców „Twojego Vincenta”. Jak na razie zbiera świetne recenzje zagranicznych krytyków. Polska premiera zaplanowana jest na 13 października.

Początkowo film był kręcony jako film fabularny z aktorami. Następnie grupa ponad 100 malarzy rozpoczęła animację malarską, która trwała ponad 2 lata.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź