Start Hot Nysanka zagra główną postać w filmie „Chłopi”! Trafiła też na okładkę ELLE

Nysanka zagra główną postać w filmie „Chłopi”! Trafiła też na okładkę ELLE

przez Nysa Hot

Takie informacje cieszą nas najbardziej! Dziś już pisaliśmy o młodej Mistrzyni Europy z Nysy, a tymczasem kolejna młoda nysanka, Kamila Urzędowska podbija, tym razem, świat filmu.

Kamila Urzędowska to absolwentka dawnego Gimnazjum nr 3 w Nysie i nyskiego Rolnika. Ma 29 lat i wystąpiła już w takich popularnych produkcjach jak: „Zołza” z Małgorzatą Kożuchowską, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” czy „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Teraz nysanka wciela się w główną postać Jagny w filmie „Chłopi„. Światowa premiera „Chłopów” odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Jak informuje portal Filmwweb, najnowszy film twórców „Twojego Vincenta” – DK Welchman i Hugh Welchmana został wybrany do pokazu w prestiżowej sekcji Special Presentation.

Festiwal w Toronto odbędzie się w dniach od 7 do 17 września. To jeden z największych festiwali filmowych na świecie!

Początkowo film był kręcony jako film fabularny z aktorami. W „Chłopach” występują znakomici polscy altorzy jak Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz czy Małgorzata Kożuchowska.

– Następnie grupa ponad 100 malarzy rozpoczęła animację malarską, która trwała ponad 2 lata. Artyści malowali kluczowe klatki za pomocą farb olejnych Cobra (Royal Talens) na płótnie, a grupa animatorów tworzyła klatki pośrednie, aby całość była płynna i przyjemna dla oka – informuje portal Filmweb.

Polska premiera zaplanowana jest na 13 października.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź