Start Aktualności Nysanka zagra Jagnę w ekranizacji „Chłopów”!

Nysanka zagra Jagnę w ekranizacji „Chłopów”!

przez Nysa Hot

Takie wiadomości lubimy najbardziej. Kolejna utalentowana osoba z naszego regionu pnie się coraz wyżej po szczeblach zawodowej kariery. Ostatnio pisaliśmy o dużym sukcesie i zwycięstwie w telewizyjnym muzycznym show Magdaleny Krzemień z Niemodlina. Tym razem przyglądamy się sylwetce utalentowanej Nysanki, Kamili Urzędowskiej. 26-latka zagra Jagnę w ekranizacji „Chłopów”, noblisty Władysława Reymonta. Film zobaczymy w 2022 roku.

Dzieło powstaje w technice animacji malarskiej, podobnie zresztą jak nominowany do Oskara „Twój Vincent”. W filmie zobaczymy m.in. Mirosława Bakę, Małgorzatę Kożuchowską, Julię Wieniawę czy Ewę Kasprzyk. Jak informuje portal Wirtualne Media, obraz zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które oddaje nastrój powieści. Obecnie trwa rekrutacja malarzy w studiach w Polsce, w Serbii i na Ukrainie. Reżyserką filmu jest Dorota Kobiela.

Grająca postać Jagny Kamila Urzędowska to absolwentka nyskiego „Rolnika”. To zresztą kolejna osoba, która ukończyła tę szkołę i świetnie radzi sobie w branży filmowej. Latem zdjęcia do swojego najnowszego filmu kręcił w Nysie Łukasz Grzegorzek. Kamila w tym roku skończyła 26 lat. Aktorstwa uczyła się we wrocławskiej filii Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Sporą popularność zyskała występując w serialu Canal+ ,,Żmijowisko’’. Na szklanym ekranie mogliśmy ją też oglądać w serialach: ,,Komisarz Alex’’ czy ,,Ślad’’. Zagrała m.in. także w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Foto: Wirtualne Media

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź