Start Hot Nysanki wyłudzały pieniądze. Ogłaszały, że za gotówkę oddadzą dziecko do adpocji

Nysanki wyłudzały pieniądze. Ogłaszały, że za gotówkę oddadzą dziecko do adpocji

przez Nysa Hot

Dobiegło końca śledztwo w niezwykle bulwersującej sprawie internetowych oszustek. Dwie kobiety z powiatu nyskiego znalazły sposób na oszukiwanie ludzi i łatwy zarobek. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Oszustki wyłudziły 34 tysiące złotych

Według informacji Radio Park,  na trop oszustek wiosną 2019 roku wpadli cyberkryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Młodsza z nich tworzyła na portalach społecznościowych fikcyjne konta. Potem wrzucała posty, gdzie udawała ciążę i prosiła o pomoc jako samotna matka pozbawiona środków do życia. Wykreowała się na osobę, która z desperacji odda dziecko na wychowanie któremuś z internautów.

Jak się okazało, sporo osób dało się nabrać i wpłacało pieniądze. Za procederem stały dwie siostry, które oszukały ponad 20 osób. Ich łupem padły 34 tysiące złotych.

Jak informuje Radio Park, 24-letniej Kamili Z. grozi nawet 12 lat więzienia, zaś jej siostrze, z której bankowego konta oszustki wypłacały ukradzione pieniądze, do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się teraz Sąd Okręgowy w Opolu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź