Start Aktualności Nyscy gimnastycy znów z workiem medali!

Nyscy gimnastycy znów z workiem medali!

przez Nysa Hot

W dniach 18-21 kwietnia we Wrocławiu odbyły się finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej.

Po wielu tygodniach intensywnej pracy i ciężkich treningów nadszedł wyczekiwany moment – najważniejsze zawody sezonu dla naszych gimnastyczek i gimnastyków. Wszyscy reprezentanci  Nysy byli skoncentrowani na osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Wspaniali gimnastycy jak zawsze bardzo dobrze przygotowali się do tych zawodów i zdobyli 8 medali w tym  trzy z najcenniejszych – złote . Szymon Szymański został mistrzem Polski w wieloboju i w finale ćwiczeń na poręczach i brązowym medalistą na ćwiczeniach wolnych, a jego młodsza klubowa koleżanka Nina Jaseniuk zdobyła złoty medal na ćwiczeniach wolnych i srebrny w wieloboju. Patryk Nowak został wicemistrzem Polski w ćwiczeniach na kółkach, Michał Lichwa zdobył brązowy medal na skoku, brązowy medal zdobył również Aleksander Zganiacz w finale ćwiczeń na drążku.

Wszyscy nasi medaliści otrzymali kółka olimpijskie ufundowane przez Polski Komitet Olimpijski, które wręczył Leszek Blanik Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Podczas zawodów reprezentacja klubu miała najwięcej bo aż 20 uczestników, więcej niż jakikolwiek inny klub.

Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne reprezentowali:

Maja Chwalczuk, Nina Jaseniuk, Maja Rogala, Laura Prymicz, Oliwia Stojanowska, Zuzanna Sarkowicz, Wiktoria Worek, Roksana Marek Szymon Szymański, Karol Jary, Michał Lichwa, Jakub Raróg, Patryk Nowak, Aleksander Zganiacz, Miłosz Jakubowski, Xavier Karmelita, Bartłomiej Jakubiec, Kacper Michalczyk, Ryszard Naciasta.

Gratulujemy zawodnikom świetnej postawy i zaangażowania, które przyniosły im tak znaczący triumf. Były uśmiechy, radość i łzy wzruszenia, ale przede wszystkim ogromne poczucie satysfakcji z ciężkiej pracy i osiągniętego sukcesu.

Trenerami utytułowanych zawodniczek i zawodników są Mariusz Wroński, Agnieszka Arczyńska-Jaseniuk, Marcin Dmytrów oraz Paula Kwiczala, Ewelina Kowalska-Trela i Maria Ratyńska-Bury, Artur Zamirski.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź