Start Hot Nyscy kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w Rynku

Nyscy kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w Rynku

przez Nysa Hot

Wkrótce ciężki sprzęt znów pojawi się w nyskim Rynku. 30 lipca ruszy kolejny etap rewitalizacji naszego śródmieścia. Prace mają potrwać ok.15 miesięcy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Rusza remont nyskiego Rynku

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont II pierzei Rynku. Mieszkańcy zyskają m.in. nowe nasadzenia i efektowne elementy małej architektury.

Jak informuje Gmina Nysa, tymczasowa zmiana organizacja ruchu przewiduje czasowe wyłączenie z ruchu odcinka od Placu Kościelnego przy nyskiej Bazylice, przez postój taksówek, w kierunku skrętu w ulicę Wrocławską. Przez Rynek będziemy mogli przejechać od strony Galerii Nyskiej i Biblioteki Miejskiej.

Po zakończeniu prac wjazd do Rynku od Fontanny Trytona w kierunku Bazyliki prawdopodobnie będzie zamykany na weekend, na czas wydarzeń kulturalnych i jarmarków produktów lokalnych. Gmina na razie nie zakłada całkowitego zamknięcia Rynku dla ruchu kołowego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź