Start Aktualności Nyscy uczniowie i nauczyciele docenieni!

Nyscy uczniowie i nauczyciele docenieni!

przez Nysa Hot

Wczoraj w Nyskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia wręczone zostały stypendia Burmistrza dla uczniów za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe, a także nagrody dla dyrektorów i nauczycieli za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Paweł Nakonieczny, Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz, Sekretarz Miasta Piotr Bobak i Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Adam Fujarczuk. W obchodach uczestniczył także poseł na Sejm RP Rajmund Miller.

– Wszystkim Wam dziękuję, dyrektorom, nauczycielom, pracownikom placówek oświatowych za waszą codzienną pracą na rzecz naszej młodzieży. Chciałbym także szczególnie mocno podziękować za pomoc dla naszych przyjaciół z Ukrainy. To wspaniałe co dla nich robicie – powiedział Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Galę uświetnił występ zespołu TRIO w składzie Dariusz Orłowski (gitara, śpiew), Mateusz Dźwigała (instrumenty klawiszowe) oraz Jarosław Bielecki (perkusja). Usłyszeliśmy znane przeboje z repertuaru m.in. zespołu Raz, Dwa, Trzy, Stanisława Soyki oraz Marka Grechuty.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź