Start Aktualności Nyscy uczniowie z kolejnymi sukcesami

Nyscy uczniowie z kolejnymi sukcesami

przez Nysa Hot

Cieszą kolejne informacje o sukcesach nyskich  uczniów. Tym bardziej, że w okresie pandemii i zdalnego nauczania, o dodatkową motywację do nauki nie jest łatwo.  Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „PAMIĘĆ DLA PRZYSZŁOŚCI… w 80. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej” zdobyły uczennice Carolinum, Wiktoria Mielniczek i Amelia Niedzielska.

-Dziewczęta przeprowadziły „śledztwo” historyczne o wybranym Bohaterze Zbrodni Katyńskiej. Swoją pracę konkursową poświeciły Stanisławowi Milczanowskiemu. Wcześniej skontaktowały się z jego synem Andrzejem Milczanowskim – ministrem spraw wewnętrznych w latach 1992-1995, zgromadziły spory materiał dowodowy i na jego podstawie przeprowadziły swoje „śledztwo”. – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie. – Następnie jego wyniki spisały w referacie konkursowym. Amelia i Wiktoria zostały zaproszone do udziału w zdalnej Konferencji Młodych Historyków, podczas której miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych wykładach.

Dodajmy, że opiekunem tego projektu była Anna Cisakowska.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź