Start Lifestyle Nyska Giełda Staroci powróci po zimowej przerwie

Nyska Giełda Staroci powróci po zimowej przerwie

przez Nysa Hot

Kolejna edycja tego wydarzenia nad Jeziorem Nyskim czeka nas już w dniach 12-13 marca 2022r.

W tym roku odbyły się dwie edycje. Impreza ruszyła w październiku i miała kontynuację w listopadzie. Grudniowa edycja została odwołana. Na wiosnę przyszłego roku wydarzenie powróci i ma odbywać się cyklicznie – w każdy drugi weekend miesiąca.

Podczas Nyskiej Giełdy Staroci można znaleźć wiele unikatowych rzeczy z dawnych lat. Szczególnym wzięciem w czasie pierwszych edycji cieszyły się pamiątki z okresu PRL.

Jak zwykle podczas tego typu wydarzeń nie zabrakło też fanów numizmatyki, a także dawnych widokówek. Wśród nich był także nasz redakcyjny kolega Andrzej Babiński, który powiększył swoją i tak już okazałą kolekcję.

W czasie Giełdy można bylo znaleźć też rzeczy z okresu wojny czy dwudziestolecia miedzywojenego. To była prawdziwa gratka dla pasjonatów historii. Co ciekawe, nie brakowało także rzeczy dla dzieci, w tym zabawek dla najmłodszych. A i fani muzyki nie wyszło z pustymi rękoma.

Podczas Nyskiej Giełdy Staroci odbywała się także wyprzedaż garażowa. Ośrodek Rekreacji AKWA Marina w Skorochowie już zaprasza na kolejną edycję wydarzenia w marcu 2022 roku.

Foto: Nyska Giełda Staroci/Facebook 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź