Start Aktualności NYSKA NOC POETÓW po raz trzeci!

NYSKA NOC POETÓW po raz trzeci!

przez Nysa Hot

W dniach 16,17 i 18 sierpnia 2024 r. odbędzie się Nyska Noc Poetów – III edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w bogatym i różnorodnym świecie poezji. W ciepłej, twórczej atmosferze, pełnej inspiracji, zawrzeć nowe znajomości, przyjaźnie oraz poszerzyć wiedzę na temat historii miasta i regionu.

Spotkania autorskie to integralna część tegorocznego programu. Uczestnicy będą mogli spotkać ulubionych i nagradzanych twórców: Małgorzatę Lebdę, Wojciecha Kassa, Mirkę Szychowiak i Joannę Mueller-Liczner. Z najnowszą książką haiku pt. „Opadła mgła” przyjadą do Nysy Krzysztof Kokot i Wiesław Karliński.

Tradycyjnie odbędzie się emocjonujący „Konkurs haiku” z nagrodami dla gości festiwalu i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 z Nysy.

Będą dwa panele poetyckie, podczas których literaci zaprezentują swoje wiersze, warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci z Agniszką Toczyszyn-Harasymowicz i Małgorzatą A. Bobak-Końcowa i spektakl muzyczno-narracyjny Łukasza Barnadego pt. „Dawno temu w Nysie”.

– Zapraszamy państwa do STREFY LOKALNYCH ARTYSTÓW na wykład Beaty Giblak, koncert rokowy zespołu ELECTRIC i jazzowy Magdaleny Dudek, plenerowy spektakl „Romeo i Julia” i wystawę Salonu Nyskiej Grupy Artystycznej. Ponadto odbędą się spotkania z autorami wydawnictwa ANAGRAM i FUNDACJI DUŻY FORMAT. Oferujemy księgarnię festiwalową! To miejsce co roku tętni życiem, dzięki pasji i zaangażowaniu naszych wolontariuszy, którzy z miłości do literatury pomagają w jej prowadzeniu. Księgarnia to nie tylko miejsce sprzedaży książek. To przestrzeń wymiany myśli, gdzie autorzy mogą spotkać czytelników, a miłośnicy literatury odkrywać nowe perełki – mówi Małgorzata A. Bobak Końcowa, menadżer festiwalu.

Swoje stoiska będzie miało Wydawnictwo Anagram, Fundacja Duży Format i Rafał Gawin.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź