Start Hot Nyska Noc Poetów powraca w 2024 roku!

Nyska Noc Poetów powraca w 2024 roku!

przez Nysa Hot

Nysa szykuje się na wyjątkowy powrót.16 i 17 sierpnia 2024 roku odbędzie się reaktywacja jednego z najważniejszych i bardzo oczekiwanych wydarzeń kulturalnych: Nyskiej Nocy Poetów.

Wydarzenie ponownie zjednoczy pasjonatów literatury w Nyskim Domu Kultury, Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie i malowniczych miejscach miasta, takich jak Plac Paderewskiego.

– Festiwal szybko stał się istotną częścią kulturalnego krajobrazu Nysy, dlatego cieszymy się, że powraca nowym blaskiem, energią i pomysłami oraz niezwykłymi gośćmi z całej Polski i zagranicy – mówi Małgorzata Bobak Końcowa, pomysłodawczyni i menadżerka wydarzenia.

Organizatorzy obiecują, że przyszłoroczna edycja przewyższy wszelkie oczekiwania, oferując uczestnikom niezapomniane doświadczenia literackie.

Jednym z głównych punktów programu będą prezentacje poetyckie, podczas których na scenie pojawią się zarówno utytułowani poeci, jak i obiecujący debiutanci.

Publiczność weźmie udział w spotkaniach autorskich, między innymi z Małgorzatą Lebdą i Joanną Mueller-Liczner..

Oprócz tradycyjnych prezentacji, odbędą się warsztaty, konkurs haiku, letnia lekcja języka polskiego dla młodzieży, kiermasz książek, wystawy, wykłady, koncert lokalnej grupy E-lectric i spektakl poetycki.

Menadżerka Małgorzata Anna Bobak Końcowa postawiła sobie za cel łączenie lojalnej społeczności ze środowiskiem literackim, a także pragnie zachęcić młodzież i debiutantów do dzielenia się swoim talentem. Przerwa w organizacji była dla niej czasem refleksji i planowania.

– 16 sierpnia 2024 roku miasto stanie się areną spotkań poetów i miłośników słowa, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która zostanie w naszych sercach na długo. To wydarzenie, którego nie można przegapić, gdyż Nyska Noc Poetów powraca, żeby kontynuować poetycką tradycję miasta i otwierać nowe rozdziały w historii kulturalnego dziedzictwa regionu. Festiwal od przyszłego roku będzie nosił imię Jerzego Kozarzewskiego z inicjatywy dyrektora Nyskiego Domu Kultury Marka Kędzierskiego. Poezja jest najważniejsza – podkreśla Małgorzata Bobak Końcowa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź