Start Inwestycje Nyska riwiera zmieni oblicze. Ma stać się lokalną mekką turystów

Nyska riwiera zmieni oblicze. Ma stać się lokalną mekką turystów

przez Nysa Hot

Przez pandemię musieliśmy odłożyć wszelkie plany związane z wyjazdami i wycieczkami. Możliwe jednak że w przyszłym roku wcale nie będziemy chcieli urlopować się poza naszym regionem. Wszystko dzięki inwestycji, którą nad Jeziorem Nyskim prowadzi spółka AKWA.

Tereny wypoczynkowe dawnego Nyskiego Ośrodka Rekreacji mają wreszcie stać się turystyczną wizytówką na miarę XXI wieku. Wszystko dzięki modernizacji już istniejących domków letniskowych, ale też budowie zupełnie nowych. Będzie ich 40, a do tego sala konferencyjna dla 120 osób, plac zabaw i sauna.

Projekt ma być gotowy w sierpniu. Wierzymy, że to miejsce będzie tętnić życiem i rozrusza naszą turystykę. Domki staną na zalesionym obecnie terenie zielonym o pow. ok. 2 tys. metrów kwadratowych. Będą zarówno 4-osobowe, jak i 6-osobowe, z sypialniami, pokojem dziennym, toaletą i tarasem. – mówi Edyta Peikert, prezes spółki AKWA.

Inwestycja pozwoli mieszkańcom i turystom na przebywanie na łonie natury w pięknym miejscu, gdzie jest jezioro, są także góry. – mówi Burmistrz Nysy. Kordian Kolbiarz. Dodajmy, że miejsce ma sprzyjać także aktywnemu wypoczynkowi. Sportowi zapaleńcy na pewno znajdą tu swój azyl. – Będzie można przetestować m.in. swoje umiejętności wspinaczkowe – zapowiada Edyta Peikert. Modernizacja ma rozpocząć się już w tym roku i zakończyć w przyszłym. Co istotne, domki mają być dostępne przez cały rok.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź