Start Edukacja Nyska uczelnia upamiętniła Janusza Sanockiego

Nyska uczelnia upamiętniła Janusza Sanockiego

Janusz Sanocki upamiętniony

przez Nysa Hot

Dziś, tuż przed uroczystą inauguracją nowego roku akademickiego odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej śp. Januszowi Sanockiemu. Tablica została umieszczona na gmachu głównym PWSZ przy ul. Chodowieckiego.

Janusz Sanocki był jednym ze współzałożycieli uczelni. PWSZ w Nysie powstała gdy pełnił funkcję burmistrza miasta. Przez 20 lat uczelnia stała się jednym z symboli Nysy i miejscem bez którego obecnie już ciężko wyobrazić sobie nasze miasto.

Początki jednak nie były łatwe i to m.in. dzięki determinacji Janusza Sanockiego udało się stworzyć w Nysie środowisko akademickie. Uczelnia powstała w 2001r. Wówczas naukę rozpoczęło 1000 studentów. W obecnym roku akademickim na PWSZ kształci się 2000 żaków.

Janusz Sanocki zmarł 7 grudnia ubiegłego roku na koronawirusa w wieku 66 lat. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych nysan, także poza granicami naszego regionu. W swojej bogatej karierze był m.in. posłem na Sejm RP, burmistrzem naszego miasta, a także dziennikarzem i radnym.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź