Start Edukacja Nyska uczelnia wybierze rektora

Nyska uczelnia wybierze rektora

przez Nysa Hot

W tym miesiącu dowiemy się, kto przez najbliższe 4 lata poprowadzi Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie. Czy będzie to obecny rektor?

Kończy się 4 – letnia kadencja rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie dra inż. Przemysława Malinowskiego. Od początku roku trwają przygotowania do uroczystego wydarzenia. Odbyły się m.in. wybory członków Senatu spośród nauczycieli akademickich oraz pracowników. 

Wybory wyznaczono na 17 kwietnia. Tradycyjnie głosowanie odbędzie się w sali Senatu. Wszystko jednak wskazuje na to, że wielkich zmian nie będzie, ponieważ jedynym kandydatem jest obecny rektor. Pod koniec lutego obyło się także spotkanie otwarte z kandydatem. 

Przypomnijmy, rektorami nyskiej uczelni byli już prof. dr hab. inż. Ryszard Knosala, a także dr hab. inż. Zofia Wilimowska. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa działa w Nysie od 2001 roku. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź