Start Aktualności Nyski Mechanik z kolejną nowoczesną pracownią!

Nyski Mechanik z kolejną nowoczesną pracownią!

przez Nysa Hot

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie wzbogaciło się o nową pracownię szkolną, w której uczniowie będą mogli rozwijać swoją wiedzę przyrodniczą oraz tę dotyczącą odnawialnych źródeł energii. „Ekopracownia – zielone serce szkoły” została dziś oficjalnie otwarta.

Uroczystego otwarcia ekopracowni dokonali Damian Nowakowski – Wicestarosta Nyski, Joanna Burska – członek zarządu powiatu nyskiego, Henryk Mamala dyrektor CKZiU w Nysie oraz Aleksandra Drescher prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Nowa, w pełni wyposażona pracownia, powstała dzięki funduszom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej pn. „Ekopracownia 2023”.

Projekt polegał na dofinansowaniu utworzenia Ekopracowni o tematyce dotyczącej odnawialnych źródeł energii (OZE), która posłuży uczniom w zapoznawaniu się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu ekologicznych, odnawialnych źródeł energii. Na zajęciach w Ekopracowni wykorzystywane będą cyfrowe narzędzia pomiarowe służące do badania zjawisk występujących w przyrodzie.

Wartość inwestycji to blisko 100 000, 00 zł, z czego dofinansowanie z WFOŚiGW wyniosło 75 000 zł. Reszta środków pochodzi z budżetu Powiatu nyskiego.

Warto dodać, w szkole powstał również nowy kierunek nauczania – Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź