Start Rozrywka O bohaterkach wojennych czasów

O bohaterkach wojennych czasów

przez Nysa Hot

1 sierpnia cała Polska uczciła pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. W Nysie oprócz tradycyjnych obchodów, odbył się też niezwykły koncert „Panny Morowe” przygotowany przez Nyskie Studio Piosenki Dariusza Orłowskiego.

Historia Powstania została tym razem opowiedziana z perspektywy młodych dziewczyn, które w obliczu wojny musiały szybko dorosnąć i walczyć o swój kraj. Było jednak nie tylko o walce, ale też o zmaganiu się z codzienną rzeczywistością w okupowanej Warszawie i przede wszystkim o miłości – do bliskich osób i do Polski. Dariusz Orłowski zaaranżował żołnierskie pieśni na rockowo, co tylko spotęgowało wymowę koncertu. Młodzież doskonale odnalazła się w tej stylistyce, a publiczność od razu wczuła się w klimat koncertu. I na scenie, i na widowni czuć było prawdziwe emocje oraz wzruszenie. Koncert rozpoczął się chwilę po godzinie 17.00 w Bastionie św. Jadwigi, gdy ucichły syreny symbolizujące wybuch powstania. Spektakl premierę miał przed rokiem w Nyskim Domu Kultury, a całość można obejrzeć na TVP 3. Gorąco zachęcamy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź