Start Hot O krok od tragedii. Wszystko przez… śmieci

O krok od tragedii. Wszystko przez… śmieci

przez Nysa Hot

Wczoraj po godz. 19.30 strażacy zostali powiadomieni o pożarze komina w Łambinowicach. Na miejsce pojechała m.in. jednostka OSP.

– Jeździmy do różnych akcji, widujemy różne rzeczy, mało nas coś zadziwia ale czasem coś się trafi dziwnego. Udajemy się dziś dwoma zastępami do pożaru komina w naszej miejscowości. Na miejscu szybkie rozeznanie i wchodzimy do piwnicy gdzie znajduje się piec (myślimy), aby go jak najszybciej wygasić. Piec obłożony kartonami , śmieciami i wszystkim czym można sobie wyobrazić. Zza pieca wysypuje się żar lecący na kartony, które leżą wszędzie. Przerzucamy śmieci aby dostać się do wyczystki komina, patrzymy, a wyczystka zamontowana w kominie na papier… W połowie przepalona przez żar. Pan mówi że nie wie dlaczego tu jesteśmy, że nic się przecież nie dzieje. Komin Pali się tak że pół osiedla nie widać, tłumaczymy…. – relacjonują akcję druhowie z OSP Łambinowice.

– Robimy swoją robotę nadal, w międzyczasie dojeżdza zastęp z Nysy do pomocy (działmy wspólnie) i wygaszamy komin (około 6 wiader żaru i sadzy z przewodu kominowego). Prawdopodobie zapobiegliśmy tragedii. Szkoda tylko że chłopaki muszą tam wchodzić i robić „brudną robotę” zostawiając zdrowie dla tak bezmyślnych ludzi. Razem z chłopakami z PSP Nysa stwierdziliśmy że dawno takiego syfu nie widzieliśmy – dodają druhowie.

Foto: OSP Łambinowice 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź