Start Hot Obywatelskie zatrzymanie kierowcy z 3 promilami

Obywatelskie zatrzymanie kierowcy z 3 promilami

przez Nysa Hot

Do tego zdarzenia doszło we wtorek (21 marca), tuż przed godziną 13:30 na obrzeżach Prudnika. Oficer dyżurny prudnickiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez pracowników firmy remontującej drogę.

– Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że 65-latek jadąc osobowym volkswagenem zatrzymał się przed rondem i nie potrafił dalej ruszyć. Wtedy z pomocą przyszli obserwujący to zdarzenie pracownicy drogowi. Podczas rozmowy od kierującego wyczuli silną woń alkoholu i wezwali policjantów. Aby uniemożliwić dalszą jazdę 65-latkowi zabrali kluczyki, a jego pojazd zepchnęli na pobocze. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – informuje prudnicka Policja. 

Teraz mieszkańcowi powiatu prudnickiego oprócz utraty prawa jazdy, grozi także do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na uznanie i pochwałę zasługuje także obywatelska postawa świadków, którzy nie pozwolili nietrzeźwemu kierowcy na kontynuowanie jazdy, która mogła zakończyć się tragedią.

Foto: KPP w Prudniku

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź