Start Aktualności Od 1 grudnia wchodzą nowe obostrzenia. Reagują też urzędy

Od 1 grudnia wchodzą nowe obostrzenia. Reagują też urzędy

Minister zdrowia wskazuje, kogo będą dotyczyły nowe restrykcje sanitarne

przez Nysa Hot

Od 1 grudnia Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa.  – Jesteśmy już w tej chwili w trudnej sytuacji — przyznał Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Kolejne obostrzenia covidowe od 1 grudnia

Zapowiadane zmiany wiążą się z uszczelnieniem granic i obostrzeniami krajowymi, które zostaną wprowadzone w środę, 1 grudnia. Rząd wydał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich, które są uznane za kraje szczególnego ryzyka. Chodzi o Botswanę, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibie, RPA i Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni i w tym przypadku nie ma możliwości skrócenia jej testem. Nie dotyczy to osób zaszczepionych.

Pakiet alertowy wprowadza także nowe obostrzenia krajowe. Zmniejszona zostanie ilość osób, które mogą się pojawić w kościołach, gastronomii, hotelach, obiektach kulturalnych (kina, teatry, opery, domy kultury, koncerty), a także w obiektach sportowych (baseny i aquaparki), do 50 proc. Do tego limitu nie będą się wliczały osoby zaszczepione.

W imprezach sportowych zamiast 500 będzie mogło uczestniczyć 250 osób, stąd zmiany mogą zajść w zaplanowanym na 4 grudnia I Nocny Biegu Mikołajkowym w Nysie. Na większą liczbę zakażeń reagują też urzędy. Od dzisiaj ograniczenia w zakresie obsługi interesantów wprowadził Urząd Miejski w Nysie (część spraw można załatwić drogą elektroniczną). Podobnie uczyniła Agencja Rozwoju Nysy, a Starostwo Powiatowe na tryb „reżimowy” przeszło kilka dni wcześniej. Wbrew facebookowym doniesieniom, urzędnicy nie są wyszczepieni w 100%. Z szacunkowych danych wynika, że w naszym regionie około 65-75% osób pracujący w budżetówce zaszczepiło się przeciw covid-19.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź