Start Hot Od 1 października targ bułgarski już w nowym miejscu

Od 1 października targ bułgarski już w nowym miejscu

przez Nysa Hot

Od 1 października tzw. targowisko bułgarskie zmienia swoją lokalizację. Kupcy przenoszą się na działkę na ul. Krasińskiego, w pobliżu Castoramy (wjazd od Dywanopolu).

Do końca września targ bułgarski funkcjonował na płycie bocznej stadionu Stali. Od 1 października kupcy mają nowe miejsce handlu.

– Jak już wspominaliśmy, ten targ był targiem tymczasowym. Daliśmy sobie czas, by znaleźć odpowiednią lokalizację. Kupcy przenoszą się na prywatną działkę. Doszli do porozumienia z właścicielem tego terenu i jemu będą płacić za rezerwację i wynajem. My nadal będziemy pobierać opłatę targową w wysokości 2,50 zł za m2 – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy.

– Chciałbym podziękować kupcom, że wszystko odbyło się w tak przyjaznej atmosferze. Handlujący sami znaleźli nowe miejsce – dodaje Wyczałkowski.

Przenosiny kupców są związane z planowaną inwestycją jaka czeka stadion przy ul. Kraszewskiego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie przejmie od Gminy Nysa teren Stadionu Miejskiego. Powstaną tutaj nowe obiekty na potrzeby kształcenia studentów uczelni.Planowana jest budowa nowego obiektu dydaktycznego, w którym oprócz sal wykładowych i ćwiczeniowych umieszczone będą pracownie i laboratoria dla kierunków prowadzonych przez Wydział Nauk Technicznych. Powstaną też nowoczesny stadion lekkoatletyczny oraz boiska wielofunkcyjne.

Foto: Gmina Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź