Start Aktualności Od dziś kolejna zmiana na przebudowywanej DK 46

Od dziś kolejna zmiana na przebudowywanej DK 46

przez Nysa Hot

Od maja kierowcy będą jeździć nową jezdnią pomiędzy Hanuszowem i Strobicami. To kolejny etap trwającej rozbudowy DK46 pomiędzy Nysą i Pakosławicami. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Przebudowa DK46 – utrudnienia

Udostępnienie nowej jezdni w okolicy górki Hanuszowskiej, w Hanuszowie oraz w Strobicach, tak jak w okolicy budowanego ronda w Pakosławicach, wiąże się z kilkoma zmianami w organizacji ruchu.  Obecnie na całej długości trasy prowadzone są prace bitumiczne w zakresie podbudowy i warstwy wiążącej. Intensywne prace trwają również na dodatkowych jezdniach przy układaniu poszczególnych warstw konstrukcyjnych.

Budowa odcinka z układem pasów 2×2 to zdecydowana poprawa płynności i przepustowości dla ruchu na odcinku z dużym natężeniem ruchu, a przebudowane skrzyżowania wyeliminują niebezpieczne miejsca, w których dochodziło do zdarzeń drogowych.

Zakres inwestycji

Inwestycja obejmuje poszerzenie przekroju drogi krajowej klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) do dwóch jezdni. Oznacza to, że po rozbudowie kierowcy będą na tym odcinku korzystali z dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.

Ponadto w ramach inwestycji zaplanowano także budowę obiektów mostowych nad rzeką Cielnicą oraz Korzkiew (wraz z rozbiórką istniejących obiektów), rozbudowę czterech skrzyżowań w Hanuszowie, Strobicach i Pakosławicach, w tym budowę ronda na skrzyżowaniu DK46 z DW401 (przy tzw. grzybku). Zadanie zakłada również budowę oraz przebudowę chodników, budowę ekranów akustycznych. Powstaną także zatoki autobusowe oraz dodatkowe jezdnie obsługujące przyległe tereny. Rozbudowany odcinek zostanie wyposażony w nowe oświetlenie drogowe oraz sygnalizację świetlną na trzech skrzyżowaniach.

Wykonawcą robót jest firma Budimex z umową na kwotę 147,3 mln złotych.

 

źródło GDDiA

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź