Start Aktualności Od piątku w nyskim szpitalu rusza kolejny tomograf

Od piątku w nyskim szpitalu rusza kolejny tomograf

przez Nysa Hot

Trwa montaż kolejnego tomografu w Szpitalu Powiatowym w Nysie. ZOZ na ten cel otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych. Będą mniejsze kolejki?

Dzisiaj montaż, w środę testy. Jeśli przebiegną poprawnie, już pod koniec tygodnia szpital powiatowy dostanie kolejne narzędzie do przesiewowego badania pod kątem covid-19. W ostatnich miesiącach większość szpitali w kraju może liczyć na mocniejsze wsparcie, niż miało to miejsce przed wybuchem pandemii. W jakiej kondycji finansowej znajdą się szpitale po zwalczeniu koronawirusa? Na odpowiedź z pewnością musimy poczekać co najmniej do IV kwartału br.

Dla pacjentów nowy tomograf może oznaczać zmniejszenie kolejek do badań wskazanych przy różnych schorzeniach. Przypomnijmy, że w ubiegłbym roku zniesiono limity na badania tomografem i badanie rezonansowe. Podkreślmy, że do tego konieczna jest kontrola wydawanych skierowań. Zdaniem specjalistów wciąż zbyt często takie badania są wykonywane na wyrost.

fot. medipment.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź