Start Aktualności Od przewozu siana do transportu rakiety – firma Real Logistics z Wrocławia otwiera się na Nysę

Od przewozu siana do transportu rakiety – firma Real Logistics z Wrocławia otwiera się na Nysę

przez Nysa Hot

Real Logistics to firma spedycyjna, która specjalizuje się w transporcie morskim, lotniczym, kolejowym i drogowym. Wraz z rozwojem spółki, do katalogu usług dołączyły również usługi celne, a także obrót kontenerami (skup, sprzedaż, wynajem) i usługi magazynowania. W grudniu 2022 roku firma otworzyła nowy oddział Agencji Celnej w Nysie przy ulicy Piłsudskiego 55.

Początki Real Logistics to 2006 rok, kiedy to Paweł Moskała założył jednoosobową działalność w swoim mieszkaniu we Wrocławiu. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu zespołu, Real Logistics urosło do firmy, która teraz z dumą zatrudnia ponad 100 pracowników w kilku filiach, m.in. w Polsce, Niemczech i Chinach. Zaangażowanie w wysoką jakość obsługi oraz elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb klientów zaowocowało zaufaniem i długotrwałą współpracą wielu z nich, którzy pozostają z firmą do dziś.

Pierwsze transporty obsługiwane przez Real Logistics to m.in. sznurek do snopowiązałki transportowany do Izraela czy siano przewożone do Dubaju. Dziś właściwie nie ma branży, dla której firma nie realizowała usługi transportu. Transportowali już nawet rakietę!

Dużą wartością dla klientów jest fakt, że Real Logistics może obsłużyć transport całościowo, wewnątrz spółki. Firma zadba nie tylko o logistykę, ale też o sprawy celne we własnej sieci Agencji Celnych. Oferują również usługi księgowe oraz
magazynowe. Od niedawna również oferta Real Logistics wzbogaciła się o obrót kontenerowy – sprzedaż, skup i wynajem. Firma może również zaproponować kilkadziesiąt lokalizacji tzw. depotów na terenie Europy i Chin, co pozwala na łatwe i szybkie przechowywanie kontenerów.

Real Logistics podbija chiński rynek – są tam bardziej znani niż w Polsce

Real Logistics jako pierwsza polska firma dołączyła do międzynarodowych sieci spedycyjnych, tj. Marco Polo Line oraz JCTrans. To sprawia, że firma jest zaufanym europejskim partnerem dla klientów z innych kontynentów. Real Logistics jest
bardziej rozpoznawalna w Chinach, niż w Europie. Dzięki osobistym kontaktom założyciela Pawła Moskały, firma otworzyła w 2020 roku oddział w Chengdu w Chinach. Przekłada się to na większą kontrolę nad procesem transportu ładunków z Azji Nowym Jedwabnym Szlakiem.

W branży transportowej kluczowa jest elastyczność. Real Logistics zdaje sobie z tego sprawę, dostosowując się do sytuacji i potrzeb klienta nawet przy wymagających i skomplikowanych ładunkach. Firma oferuje dodatkowe usługi, takie jak konsola w Chinach, depot-y, magazyny oraz Agencje Celne, której najnowszy oddział został otwarty w Nysie na Opolszczyźnie.
Agencja Celna Real Logistics świadczy usługi we wszystkich procedurach celnych, w tym procedury uproszczone. To dużo wygodniejsza forma dla klienta, ponieważ jest szybsza i bardziej elastyczna – pozwala na odprawy poza urzędem
celnym. Ponadto oferują też m.in. odprawy fiskalne, online, z artykułu 33a ustawy VAT oraz T1.

Polska firma inwestuje w skoki narciarskie – prezes i żona zdecydowali się na stawianie pierwszych kroków na własnej skoczni

Wraz z rozwojem firmy, Real Logistics zaangażowało się w działalność charytatywną i CSR. Wspierają ZOL w Jaszkotlu, uczestniczą w biegach charytatywnych oraz wspierają sportowców w ich karierze. W kadrze Real Logistics Sports Team obecnie jest 11 skoczków narciarskich oraz 2 parakajakarzy. Na początku roku odbył się również pierwszy w historii turniej Real Logistics Sports Cup, gdzie młodzi skoczkowie mogli wywalczyć stypendium od firmy. Pasja do skoków narciarskich przerodziła się w… Skocznię narciarską “Real Logistics Arena”!

Prezes Paweł Moskała wraz z żoną Dorotą zdecydowali się na stawianie pierwszych kroków na własnej skoczni i już w czerwcu oddadzą swoje debiutanckie skoki narciarskie!

Proces transportu potrafi być bardzo skomplikowany i wymagać wiedzy i doświadczenia. Real Logistics to partner dla swoich klientów, który stara się pomóc w biznesie, zdejmując z nich obowiązek zajmowania się tematem eksportu lub importu. Firma może zająć się wszystkimi formalnościami i dostarczyć towar w sposób szybki i bezpieczny. Wysoka jakość usług i elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb klientów są priorytetami firmy.

Real Logistics cieszy się uznaniem wśród swoich klientów, którzy doceniają nie tylko profesjonalizm i jakość usług, ale również zaangażowanie pracowników. Firma dba o swój zespół, oferując szkolenia i rozwijając umiejętności. Real Logistics to nie tylko firma transportowa, ale również miejsce pracy dla wielu ludzi.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź