Start Aktualności Od stycznia zapłacimy więcej za śmieci

Od stycznia zapłacimy więcej za śmieci

przez Nysa Hot

Od początku przyszłego roku wzrośnie stawka za wywóz śmieci w gminie Nysa. Obecnie to 15 zł od osoby, po zmianach będą to 22 złote. Wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz mówi, że wzrost opłat to pokłosie decyzji władz centralnych.

-Zmiany ustawowe wprowadzone przez Rząd 1,5 roku temu sprawiły, że trzeba było, zgodnie z obowiązującym prawem obniżyć stawki na odbiór śmieci od niezamieszkałych nieruchomości. Te stawki musiały być radykalnie obniżone, w niektórych przypadkach nawet o połowę. – podkreśla Marek Rymarz. – To sprawiło, że system obiegu i gospodarowania odpadami komunalnymi utracił część wpływów. Te wpływy muszą być uzupełnione, ponieważ system musi się sam bilansować. Dlatego na podstawie szacunków, aby móc płacić bieżące faktury wystawiane gminie Nysa za odbiór odpadów przez spółkę EKOM, trzeba było zrobić korektę i podnieść opłatę od mieszkańca. – tłumaczy Rymarz.

Zmiany wejdą w życie od stycznia 2021r. Decyzja zapadła podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź