Start Aktualności Odeszli w ciągu minionych 12 miesięcy…

Odeszli w ciągu minionych 12 miesięcy…

przez Nysa Hot

W tym wyjątkowym okresie sprzyjającym zadumie i refleksji wspominamy osoby z naszego powiatu, które pożegnaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a które wywarły istotny wpływ na życie lokalnej społeczności.

Teresa Sordyl

Przez dwie kadencje zasiadała w Radzie Miejskiej w Nysie (w latach 2006 – 2010 była wiceprzewodniczącą Rady). Nysanie pamiętają ją jednak przede wszystkim jako wieloletnią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie.

Marian Smutkiewicz

Były burmistrz Nysy. Funkcję włodarza miasta piastował w latach 2002-2006. Był pierwszym burmistrzem w historii naszej gminy wybranym bezpośrednio przez mieszkańców.

Ryszard Siwek

Był siatkarzem, a następnie przez 35 lat pełnił funkcję kierownika pierwszej drużyny Stali Nysa, doskonale zapisując się w pamięci fanów siatkówki.

Janusz Sanocki

Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych nysan, także poza granicami naszego regionu. W swojej bogatej karierze był m.in. posłem na Sejm RP, burmistrzem naszego miasta, a także dziennikarzem i radnym. Wydatnie przyczynił się do powstania nyskiej PWSZ.

Kazimierz Stychno

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Głuchołazach, wieloletni radny, społecznik i działacz sportowy.

Danuta Kobyłecka

Była właścicielką pierwszej w Nysie prywatnej szkoły podstawowej i przedszkola. Prywatnie pasjonowała się poezją. Sama tworzyła, a inspiracją była dla niej Jerzy Kozarzewski, patron jej szkoły.

Andrzej Kaczmarek
Legendarny trener Stali Nysa. Pozostanie na zawsze w pamięci wielu sportowców i sympatyków siatkówki. Pod jego okiem siatkarze Stali Nysa święcili największe sukcesy.

Krzysztof Borowy

Wieloletni prezes klubu NSA Taboss Racing Nysa. Bardzo zasłużony dla rozwoju sportów motorowych w Nysie. Zawsze chętnie wspierający wszelkie inicjatywy charytatywne.

Bernard Byczkowski

Był radnym Rady Miejskiej w Korfantowie, wieloletnim sołtysem Puszyny, sekretarzem zarządu stowarzyszenia Pamięć o Kresach w Korfantowie i działaczem społecznym.

Marek Pudło
Wielki kibic sportowy, m.in. reprezentacji Polski, Stali Nysa, czy Falubazu Zielona Góra. Razem z Krzysztofem Centnerem organizował Bal Mistrzów Sportu, angażował się także w Nyską Ligę Bowlingową.

Andrzej Pyziak

Był kierownikiem przychodni specjalistycznych nyskiego ZOZ-u, wcześniej przez długie lata był ordynatorem na oddziale neurologii w tej placówce. Specjalizował się w leczeniu udarów. Pomógł wielu pacjentom w powrocie do zdrowia po tej ciężkiej chorobie. W czasie pandemii pracował na oddziale zakaźnym nyskiego szpitala. Od kilku lat angażował się także w politykę. Chciał systemowych zmian w ochronie zdrowia.

Bożena Adamczyk

Bardzo ceniona nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu. Bożena Adamczyk była również wykładowcą szkoły ECES Vademecum na ul. Poznańskiej.

Alina Banach 

Była wieloletnią nauczycielką wychowania plastycznego w nyskim Carolinum. Zawsze ciepła i życzliwa wobec innych ludzi. Zawsze także chętna do pomocy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź