Start Aktualności Odkopano szczątki 310 niemieckich żołnierzy

Odkopano szczątki 310 niemieckich żołnierzy

przez Nysa Hot
Koniec prac na cmentarzu garnizonowym w Nysie. Archeolodzy podczas ekshumacji potwierdzili obecność  kolejnych szczątków poległych żołnierzy największego konfliktu zbrojnego. Kolejne prace będą prowadzone w Białej Nyskiej.

1939-1945 – to właśnie na przestrzeni tych lat spoczęli w kwaterze wojennej w Nysie. Mowa o 310 niemieckich żołnierzach, których szczątki ekshumowano pod koniec maja. To kontynuacja prac, które rozpoczęto w ubiegłym roku. Szczątki spoczywały w zbiorowych mogiłach. W 2019 roku wydobyto część z nich, ale nie zaprzestano poszukiwań. Dane źródłowe mówiły bowiem o kilkuset poległych. Zidentyfikować szczątki zostaną przeniesione i pochowane na cmentarzu wojennym w Nadolicach Wielkich pod Wrocławiem.
Na cmentarzu garnizonowym w naszym mieście chowano żołnierzy garnizonu nyskiego poległych na wszystkich wojennych frontach, w tym tych, którzy zginęli w trakcie obrony miasta. Efekty działań pracowników Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych ,,POMOST” można oglądać na udokumentowanych zdjęciach (zobacz).

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź