Start Aktualności Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Paczkowie

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Paczkowie

przez Nysa Hot

Dziś  w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Paczkowie odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Po zakończeniu obrad odsłonięto pamiątkową tablicę, którą Gmina Paczków otrzymała jako Laureat konkursu „Samorząd dla Dziedzictwa”.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka, Starosta Nyski Andrzeja Kruczkiewicz i Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków Elżbiety Molak.

Gmina Paczków w 2020 r. została Laureatem w konkursie „Samorząd dla Dziedzictwa”. Był to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Generalnego Konserwatora Zabytków.

Celem Konkursu była promocja i upowszechnianie najlepszych wzorców w zakresie opracowywania i wdrażania gminnego programu opieki nad zabytkami. Spośród nominowanych to właśnie Gmina Paczków została najwyżej oceniona.

Jury wyróżniło Gminę Paczków między innymi za rozmaitość i wieloaspektowość działań związanych z dziedzictwem kulturowym i kompleksowy program ochrony zabytków.

Foto: Gmina Paczków

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź