Start Aktualności Odszedł Albin Przybyłowski

Odszedł Albin Przybyłowski

1 stycznia zmarł znany nyski dziennikarz sportowy

przez Nysa Hot

W wieku 82 lat odszedł znany nyski dziennikarz sportowy, Albin Przybyłowski. Związany był z kilkoma nyskimi tytułami. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 7 stycznia.

Przez lata był naczelnikiem Zakładu Karnego w Kamiennej Górze, a w latach 1981-1992 Zakładu Karnego Nysie. Na emeryturze działał w Opolskim Związku Piłki Nożnej i udzielał się w kilku tytułach prasowych, m.in. w Nowej Trybunie Opolskiej. My mieliśmy przyjemność pracować z nim w trzech gazetach m.in. w Expressie Nyskim. Był zawsze uczynny, skromny, pełen życia i potrafił zarażać dobrym humorem. Nigdy nie dał odczuć różnicy wieku swoich rozmówców.

Albin Przybyłowski jest autorem scenariusza do 3 odcinków Świata Według Kiepskich (odcinki: 58, 90, 93) oraz licznych felietonów o zabarwieniu humorystycznym, gdzie w zabawny sposób wytykał wady polityków.

Masz św. odbędzie się 7 stycznia 2022 roku o godzinie 8.00 w Bazylice Mniejszej w Nysie, ceremonia pogrzebowa o godzinie 11.00 na Cmentarzu Komunalnym.

fot. Rodzina zmarłego

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź