Start Hot Odszedł Bartek Dul

Odszedł Bartek Dul

przez Nysa Hot

Dotarły do nas bardzo smutne wiadomości. Dziś zmarł Bartek Dul, chłopiec, który razem ze swoją siostrą Weroniką walczyli ze straszną i nieuleczalną chorobą – SMA, rdzeniowym zanikiem mięśni. Rodzeństwo było bohaterami wielu medialnych reportaży, zapewne dużo osób kojarzy także profil na Facebooku – Weronika i Bartek -piękne umysły uwięzione w ciałach.

Bartek przegrał walkę z chorobą w wieku 19 lat. Chłopiec zaczął chorować gdy miał 7 miesięcy. Rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA należy do chorób nerwowo-mięśniowych. Choroba ta polega na osłabieniu mięśni i ich stopniowym zanikaniu.

W pomoc rodzeństwu wielokrotnie włączali się mieszkańcy naszego miasta. Dla Bartka i Weroniki organizowane były m.in. charytatywne koncerty, z których dochód przeznaczany był na rehabilitację i bardzo kosztowne leczenie dzieci.

Pogrzeb Bartłomieja Tomasza Adriana Dul odbędzie się w sobotę, 18.11.2023 o godz 13:00 w Parafii Rzymskokatolickiej św Jana Ewangelisty w Białej Nyskiej.

Foto: Weronika i Bartek -piękne umysły uwięzione w ciałach/Facebook

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź