Start Aktualności Odszedł Janusz Toczek

Odszedł Janusz Toczek

przez Nysa Hot

W niedzielę w wieku 55 lat zmarł Janusz Toczek, wybitny muzyk i nauczyciel, ostatnio na nowo związany z Nyskim Domem Kultury. Prywatnie niezwykle sympatyczny i charyzmatyczny człowiek.

Janusz Toczek potrafił każdego zarazić swoją największą pasją jaką była muzyka. Pod swoimi skrzydłami wychował wiele lokalnych talentów muzycznych. Przez lata współpracował z Państwową Szkołą Muzyczną w Nysie i Liceum Diecezjalnym. Od roku związał się ponownie z Nyskim Domem Kultury, gdzie pełnił rolę kierownika artystycznego. NDK wiązał z tym powrotem duże nadzieje. Janusz miał być opiekunem zdolnej młodzieży i brać udział w misji odrodzenia teatru miejskiego. Pierwsza próba odbyła się ostatnio na deskach NDK za sprawą „Ani z Zielonego Wzgórza”, gdzie grał jedną z ról pobocznych. Po premierze odbyła się niestety nasza ostatnia rozmowa o muzyce i pomysłach NDK na dalsze lata. Wcześniej mogliśmy go podziwiać m.in. w Bastionie św. Jadwigi, gdzie akompaniował podopiecznym w przeglądzie muzyki filmowej.

Msza żałobna za śp. Janusza Toczka zostanie odprawiona 8 stycznia o godz. 12.00 w Bazylice. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 14.00 na cmentarzu Jerozolimskim przy ul. Mieczysława 1 w Nysie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź