Start Aktualności Odszedł Roman Gil

Odszedł Roman Gil

przez Nysa Hot

W niedzielę odszedł od nas śp. Roman Gil, wspaniały człowiek, znakomity nauczyciel i społecznik, twórca Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Nysie. Zawsze uśmiechnięty, w charakterystycznej koszuli, nigdy nie odmawiał pomocy i chętnie angażował się w akcje dobroczynne. Miał 66 lat.

Jego wielką miłością była muzyka, z którą związany był przez całe życie. Organizował i współorganizował wiele ważnych wydarzeń muzycznych i kulturalnych. Wychował kilka pokoleń młodych muzyków. Na życiu z wielu z nich odcisnął ważne piętno nie tylko jako nauczyciel muzyki, ale również wychowawca, a nierzadko przyjaciel, na którego zawsze mogli liczyć. Msza żałobna za śp. Romana Gila zostanie odprawiona 22 listopada o godz. 9.00 w kościele p.w. Św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie (na Alei Wojska Polskiego). Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Głubczycach.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź