Start Na sygnale Odwołają Starostę?

Odwołają Starostę?

przez Nysa Hot

Niezwykle interesująco zapowiada się XIII sesja Rady Powiatu. 9 grudnia dowiemy się, czy Starosta Andrzej Kruczkiewicz utrzyma swoje stanowisko. Głosowanie w tej sprawie będzie tajne. Początek o godzinie 10:00.

Rozpatrzenie wniosku o odwołanie Starosty Nyskiego będzie jedynym punktem sesji. To skutek wniosku złożonego przez grupę radnych na poprzedniej sesji 30 października 2019 r. Czy wniosek ma szansę na powodzenie? Trudno to ocenić. W politycznych kuluarach poruszane są różne scenariusze, a sam zainteresowany wydaje się być spokojny. Jak wskazuje wielu byłych i obecnych radnych – kadencja Kruczkiewicza cechuje się właśnie dużym spokojem i stabilnością, co przemawia na jego korzyść.

Przypomnijmy, że poprzedni Zarząd Powiatu po wyborach samorządowych wydawało się miał ułożoną koalicję, a jednak w głosowaniu minimalnie przegrał. Podobnie było przed tygodniem w sprawie powołania Wojewodów. Głośno mówiło się o odwołaniu ze stanowiska Adriana Czubaka, tymczasem dostał on od Premiera po raz kolejny mandat zaufania. Jak będzie w przypadku Kruczkiewicza? Wydaje się, że zostanie zachowany status quo.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź