Start Aktualności Okradają udając pracowników gazowni

Okradają udając pracowników gazowni

przez Nysa Hot

Okres przedświąteczny to niestety czas żniw także dla wszelkiej maści naciągaczy i oszustów. Pamiętajmy o tym, by w nawale spraw do załatwienia zachować czujność i nie stracić pieniędzy. Kreatywność oszustów nie zna bowiem granic. Wciąż wymyślają nowe sposoby na łatwy zarobek. Popularne są jednak także stare i sprawdzone patenty. Przekonała się o tym mieszkanka Nysy, która straciła ponad 2 tysiące złotych i wartościowe zegarki. Oszuści podszyli się pod pracowników gazowni.

-Do drzwi mieszkanki Nysy zapukało dwóch mężczyzn podających się za pracowników gazowni. Niezapowiedziani goście oświadczyli, że muszą wymienić w kuchence dysze gazowe. Niczego nie podejrzewając, 83-latka wpuściła ich do mieszkania. Kiedy mężczyźni wyszli, kobieta zorientowała się, że została okradziona. Pokrzywdzona straciła ponad 2 000 złotych oraz wartościowe zegarki. – informuje opolska Policja.

Policja po raz kolejny apeluje, by przypominać seniorom o zasadach bezpieczeństwa i uczulać ich na zagrożenia. Przestrzegajmy także osoby starsze przed wpuszczaniem obcych do mieszkania.

-Pamiętaj! Każdy pracownik z urzędu czy instytucji zobowiązany jest w razie wątpliwości, do przedstawienia odpowiedniego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość oraz miejsce zatrudnienia. Uczulmy starsze osoby na to, aby nie ufały obcym. Pod żadnym pozorem nie pozostawiały takich osób samych w pomieszczeniach, nie zdradzały, gdzie przechowują pieniądze bądź inne kosztowności. Gdy mamy jakieś podejrzenia zadzwońmy do policjantów, którzy wylegitymują i sprawdzą takie osoby. – informuje opolska Policja.

Foto ilustracyjne/Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź