Start Hot Okradli 86-latkę z Otmuchowa. Kobieta straciła ponad 24 000 zł

Okradli 86-latkę z Otmuchowa. Kobieta straciła ponad 24 000 zł

przez Nysa Hot

Po raz kolejny razem z Policją apelujemy o ostrożność. Oszuści cały czas są mocno aktywni. Tym razem udało im się podejść starszą kobietę z Otmuchowa. Seniorka straciła dużą sumę pieniędzy. 

– Otmuchowscy policjanci wczoraj (18 stycznia) zostali powiadomieni o skutecznym oszustwie dokonanym metodą „na policjanta”. 86-letnia mieszkanka Otmuchowa uwierzyła mężczyźnie, który miał „ochronić jej pieniądze” przed oszustwem. Po raz kolejny schemat działania był podobny: najpierw na telefon stacjonarny zadzwonił nieznany mężczyzna przedstawiając się funkcjonariusz Policji. Następnie podczas trwającej blisko 3 godziny rozmowy oszust przekonał starszą panią, że Policja prowadzi działania przeciwko oszustom i jej środki pieniężne są zagrożone – relacjonuje st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Oszust wypytał 86-latkę jaką sumę pieniędzy posiada. Nakłonił pokrzywdzoną do udania się do banku i wybrania całych oszczędności. Następnie do drzwi seniorki zapukała kobieta, która została wysłana po odbiór gotówki od seniorki. Mieszkanka Otmuchowa przekazała oszustom ponad 24 tys. zł – mówi Kędzierska. 

Pamiętajmy!

  • Policjanci nie odbierają nigdy żadnych pieniędzy – od nikogo;
  • Policjanci nie przyjmują pieniędzy na przechowanie i nie zabezpieczają ich na specjalnych kontach;
  • Policjanci nie angażują postronnych osób w „tajne akcje”.

Jak nie paść ofiarą oszustwa telefonicznego?

  • Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
  • Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
  • Nie działaj w pośpiechu i ewentualnie odłóż termin udzielenia pożyczki (najlepiej o kilka dni).
  • Wszelkie telefoniczne prośby o pomoc (także z zagranicy), grożą utratą pieniędzy. Nie przekazuj pieniędzy obcym osobom, ani nie przelewaj pieniędzy na wskazane konto bankowe.
  • Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję – numer alarmowy 112.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź