Start Hot Okradli starsze małżeństwo z Nysy. Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów!

Okradli starsze małżeństwo z Nysy. Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów!

przez Nysa Hot

Oszuści znów w akcji. Tym razem przebrani za pracowników wodociągów oszukali i okradli starsze małżeństwo z Nysy. Do zdarzenia doszło 9 marca.

Stracili ponad 5 000 złotych

-Do drzwi małżeństwa seniorów zapukały 3 osoby podające się za pracowników wodociągów. 88-letnia kobieta i 83-letni mężczyzna nie podejrzewali, że może być to oszustwo. – informuje nyska Policja. – Jeden z mężczyzn od razu zaczął sprawdzać strumienie wody w kranach, kolejna osoba zagadywała seniorkę, a trzeci z oszustów w tym czasie plądrował mieszkanie.

Starsze małżeństwo straciło ponad 5 000 złotych. Policjanci z Nysy po raz kolejny apelują o ostrożność, do seniorów, ale i do ich bliskich. Rozmawiajmy z osobami starszymi o różnych metodach działania przestępców. Zapewnijmy także, że każdą wątpliwą sytuację mogą z nami wcześniej skonsultować.

-Warto zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do osób próbujących wejść do naszego mieszkania. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do osób usiłujących wejść do mieszkania, należy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc pod nr alarmowy 112.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź