Start Aktualności Oni wystartują w wyborach na Burmistrza Nysy. Jest już 6 kandydatów

Oni wystartują w wyborach na Burmistrza Nysy. Jest już 6 kandydatów

przez Nysa Hot

Gorączka wyborcza rośnie. Do wyborów samorządowych pozostały niespełna 2 miesiące. Chrapkę na fotel Burmistrza Nysy ma aż 6 kandydatów.

Jako pierwszy start ogłosił urzędujący Burmistrz Kordian Kolbiarz. W ostatnich wyborach w 2018 r. wygrał zdecydowanie w I turze i także teraz jest zdecydowanym faworytem. Kordian Kolbiarz wystartuje z własnego komitetu wyborczego.

W szranki stanie także Arkadiusz Kuglarz z Koalicji Obywatelskiej. Kuglarz obecnie pełni funkcję Dyrektora Gabinetu Marszałka Województwa Opolskiego. Niedawno został powołany do Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie.

Prawdopodobnie jedyną kobietą w tym gronie będzie Celina Lichnowska, która prowadzi prywatny żłobek i przedszkole. Obecną radną Rady Miejskiej w Nysie w wyborach popierać będą Stowarzyszenie Samorządowe „Liga Nysa”, a także kilka lokalnych ruchów społecznych.

W wyborach weźmie udział także Andrzej Stadnik, przedsiębiorca i społecznik. Wystartuje z własnego komitetu wyborczego Tradycja, Rozwój, Nowoczesność.

Ta czwórka ogłosiła już oficjalnie swój start. Wiadomo jednak, że kandydatów na fotel Burmistrza wystawią jeszcze co najmniej dwa komitety.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji kandydatem Prawa i Sprawiedliwości będzie prawdopodobnie Paweł Szyra, obecny radny Rady Miejskiej w Nysie. Na nieoficjalnej giełdzie nazwisk pojawiały się także dwie panie: radna powiatowa Maria Żukowska-Jacykowska oraz Joanna Burska, członek zarządu powiatu. 

Swojego kandydata wystawi również Trzecia Droga. Potwierdził to w rozmowie z RADIO HOT Nysa lider POLSKI 2050 w Nysie Piotr Fitowski. Prawdopodobnie kandydował będzie sam wspomniany lider ugrupowania Szymona Hołowni.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź