Start Aktualności Opole wiceliderem prestiżowego rankingu. Wyprzedziło Wrocław i Gdańsk!

Opole wiceliderem prestiżowego rankingu. Wyprzedziło Wrocław i Gdańsk!

przez Nysa Hot

Opole zajęło drugie miejsce w prestiżowym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2020. Stolicę województwa wyprzedziły tylko Gliwice. Opole okazało się lepsze m.in. od Sopotu, Wrocławia, czy Gdańska.

– Doceniono nas za zrównoważony rozwój i skuteczność w działaniach na rzecz mieszkańców. Nigdy w historii naszego samorządu nie byliśmy tak wysoko w tym rankingu! To wielkie wyróżnienie i efekt pracy zespołowej. – komentuje na Facebooku Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
Ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, środowiskowej, społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Stolica województwa zdobyła także drugie miejsce w obszarze „trwałość społeczna” wśród miast na prawach powiatu za Sopotem i przed Katowicami.
Foto: UM Opole

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź