Start Aktualności Opolskie szpitale dostaną 30 milionów wsparcia?

Opolskie szpitale dostaną 30 milionów wsparcia?

przez Nysa Hot

Maseczki, stroje ochronne dla lekarzy i ratowników, środki dezynfekcyjne, inhalatory i respiratory – po zapowiedziach Marszałka Andrzej Buły spływa zapotrzebowanie od dyrektorów opolskich placówek medycznych. Zarząd województwa na ten cel chce przeznaczyć 30 milionów złotych.

Coraz więcej szpitali w całym kraju zgłasza większe zapotrzebowanie w walce z pandemią. Nie inaczej jest w woj. opolskim. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego, przekazywane przez Urząd Marszałkowski, będzie mogło wynieść około 30 milionów złotych.

[quote width=”auto” align=”left|right|none” border=”COLOR” color=”COLOR” title=”Marszałek, Andrzej Buła”]To środki, które będą przeznaczone dla instytucji i osób, które działają na styku z osobami zagrożonymi lub już zarażonymi koronawirusem. Mowa tu  przede wszystkim o szpitalach i ratownictwie medycznym.[/quote]

Aby środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego mogły być rozdysponowane potrzebna jest zgoda Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Przesunięcie środków w ramach RPO to raczej formalność, bo szpitale czekają na szybkie uwolnienie funduszy. Na listach zapotrzebowania wpisano również niezbędne adaptacje pomieszczeń na izolatki i izby przyjęć osób potencjalnie zarażonych koronawirusem.

 fot. USK Opole

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź