Start Aktualności Opozycja grzmi – starostwo nie promuje szczepień

Opozycja grzmi – starostwo nie promuje szczepień

przez Nysa Hot

29 grudnia ruszyły w Nysie szczepienia na COVID. W tzw. grupie 0 zostali zaszczepieni m.in. pracownicy nyskiego szpitala. Zapisy dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia, Rejestracji będzie można dokonać telefonicznie pod numerem infolinii 989. Tymczasem radni opozycji grzmią, że nyskie starostwo nie promuje szczepień. 

-Zaapelowaliśmy dziś wraz z radnym Pawłem Szymkowiczem i przewodniczącym Młodych Demokratów do starosty nyskiego by prócz promocji szczepień poprzez zaszczepienie siebie poza kolejnością, przygotował natychmiast spójną akcję informacyjną – mówi Daniel Palimąka, radny powiatu nyskiego z Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że starosta nyski przyjął szczepionkę na COVID razem z personelem medycznym szpitala w tzw. grupie 0. Wywołało to wiele kontrowersji, choć sam Andrzej Kruczkiewicz tłumaczył w telewizji Puls Regionu, że zrobił to, by zachęcić ludzi do szczepienia i pokazać, że preparat jest bezpieczny. Został jednak zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Radny Daniel Palimąka uważa, że starostwo nie promuje należycie programu szczepień i wzywa do zdecydowanych działań w tej sprawie.

– Akcja informacyjna powinna być kierowana szczególnie do seniorów, którzy dziś zadają pytania jak się zapisać, jak wygląda tryb kwalifikacji do szczepień a informacji na ten temat brak. Bardzo ważne by szybko przygotować ulotkę która winna trafić do stowarzyszeń senioralnych, uniwersytetów trzeciego wieku, do sołtysów. Warto też by PCPR który posiada dane w tym zakresie przygotował listę osób którym należy zabezpieczyć transport ze względu na niepełnosprawność i ograniczenia ruchowe. – mówi Palimąka.

Na terenie powiatu nyskiego powstanie 16 ogólnodostępnych punktów szczepień. W Nysie będą to przychodnie Optima i Vita.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź