fbpx
Start Aktualności Opozycja wzywa Zarząd Powiatu do zdecydowanych działań

Opozycja wzywa Zarząd Powiatu do zdecydowanych działań

przez Nysa Hot

Konstruktywna opozycja wzywa Starostę i jego służby do skutecznej walki z pandemią. – Nie chcemy krytykować działań Zarządu, bo ich po prostu nie zauważamy – te słowa padły na konferencji prasowej. Nowe pomysły obejmują m.in. stworzenie funduszu szczepień, wsparcie kadrowe Sanepidu, zakup szybkich testów na covid-19 dla służby medycznej i nauczycieli oraz zwiększenie ilości łóżek w szpitalu powiatowym w Nysie.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed gmachem Starostwa Powiatowego w Nysie opozycja w mocnych słowach podsumowała dotychczasowe działania Zarządu w kwestii służby zdrowia. Koalicja Obywatelska oraz Klub Razem dla Powiatu zaproponowały 10 rozwiązań, które zdaniem autorów powinny być przegłosowane na najbliższej sesji Rady Powiatu. Ta zaplanowana na dziś została przełożona na poniedziałek (19.10). – Mam nadzieje, że będzie 25:0 dla zaproponowanych pomysłów – mówi Piotr Woźniak. – To chyba pierwszy raz od 25 lat jako odwołano sesję, choć apelowaliśmy, że zgadzamy się na zdalne obrady w dobie ostatnich przypadków zachorowań na koronawirusa.

Jak zapewnia opozycja przedstawione dziś rozwiązania nie mają zabarwienia politycznego.

Fragment konferencji radnych Daniela Palimąki, Grzegorza Samborskiego i Piotra Woźniaka.

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź