Start Aktualności Ostatnie pożegnanie Rafała Dymowskiego

Ostatnie pożegnanie Rafała Dymowskiego

przez Nysa Hot

Dziś, na Cmentarzu Komunalnym w Nysie odbył się  pogrzeb śp. Rafała Dymowskiego. Były znakomity siatkarz zmarł 19 października. Miał 48 lat.

Rafał Dymowski był reprezentantem kraju.  W swojej karierze grał m.in. w Stali Nysa, a największe sukcesy odnosił z AZS-em Częstochowa.

Pracował jako wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Nysie, następnie jako funkcjonariusz Służby Więziennej w zakładach karnych w Strzelcach Opolskich, Grodkowie i od 2006 w Nysie.

– „Dymek”, bo pod takim przydomkiem był znany wśród załogi, wyróżniał się nie tylko swoim dwumetrowym wzrostem. Był człowiekiem wyjątkowym, dla każdego miał czas, starał się każdego wysłuchać, każdemu pomóc. Czy to funkcjonariuszom, czy też osadzonym, z którymi na co dzień pracował. Sport i pomaganie ludziom to było jego powołanie. Jako sportowiec zawodowo grał w piłkę siatkową. Dorobek miał imponujący. Na swoim koncie miał występy w siatkarskiej reprezentacji Polski. Z AZS -em Częstochowa trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski, a będąc reprezentantem Stali Nysa, wywalczył z nią wicemistrzostwo Polski. I to ten tytuł był dla niego bardzo ważny, ponieważ choć Rafał pochodził z Namysłowa, to z Nysą związał się na dobre i tu założył rodzinę. – napisali zaraz po śmierci Rafała Dymowskiego koledzy z Zakładu Karnego w Nysie.

Foto: Zaklad Karny w Nysie/Facebook

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź