Start Aktualności Ostropest plamisty herbata o smaku ziołowym – bi fix, 330 g

Ostropest plamisty herbata o smaku ziołowym – bi fix, 330 g

przez Nysa Hot

Ostropest plamisty to roślina z drogocennymi właściwościami leczniczymi, dzięki którym jest stosowana jako środek na ochronę wątroby. Dowiedz się więcej o ostropeście, jego działaniu i tym, jak jeszcze może wesprzeć Twój organizm.

Ostropest plamisty to na pierwszy rzut oka niepozorna roślina, jednak jej działanie naprawdę robi wrażenie. Jej pozytywny wpływ na organizm był znany już w średniowieczu. A dziś jest odkrywana na nowo i to nie tylko w lecznictwie.

Ostropest plamisty — czym jest?

Ostropest plamisty to roślina, którą z łatwością można pomylić z kwiatami ostu. Ma fioletowe kwiaty i w naszym klimacie kwietnie w lipcu lub sierpniu. Cechuje się wysoką łodygą, która jest rozgałęziona u góry. Wykorzystuje się go w lecznictwie, kosmetyce i kuchni. Co więcej, ostropest plamisty sprawdza się także jako dekoracja, dzięki liściom z białymi plamami i nieregularnymi brzegami, a także kwiatom o przyciągającej wzrok barwie.

Działanie ostropestu

Nie bez powodu ostropest plamisty nazywa się strażnikiem wątroby. Wśród właściwości ostropestu można wymienić działanie odtruwające organizm, w tym ochranianie wątroby oraz nerek przed negatywnym wpływem różnych toksyn. Do tego łagodzi także objawy migreny, przeciwdziała chorobie lokomocyjnej, kamicy żółciowej oraz sprawdza się w profilaktyce chorób woreczka żółciowego. W niektórych sytuacjach roślinę wykorzystuje się do wspomagania terapii łuszczycy i trądziku. Jego pozytywny wpływ na organizm jest tak silny, że sprawdza się nawet u alkoholików z marskością wątroby. Ziarna wykazują także działanie przeciwzapalne oraz obniżające poziom cholesterolu. Owoc ostropestu zawiera taki składnik jak sylimaryna, która spowalnia proces włóknienia wątroby, ma silne właściwości antyoksydacyjne oraz działa regenerująco na komórki wątroby.

Ostropest plamisty przeciwskazania

Do przeciwwskazań przy stosowaniu ostropestu plamistego można zaliczyć alergię na rośliny z rodziny astrowatych, czas ciąży i karmienia piersią, a także w przypadku dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

Jeśli chcesz naturalnie zadbać o swoją wątrobę, sięgnij po herbatkę ziołową: ostropest plamisty herbata albo suplementy diety z ostropestem w formie kapsułek. Jeśli wybierzesz herbatę fix ostropest to wypijaj minimum napar z dwóch torebek. Dzięki temu w pełni skorzystasz z jego wszystkich dobrodziejstw dla zdrowia swojego organizmu.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź